PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1033}

Chłopcy z ferajny

Goodfellas
8,3 313 750
ocen
8,3 10 1 313750
8,7 52
oceny krytyków
Chłopcy z ferajny
powrót do forum filmu Chłopcy z ferajny

Znakomite kino

ocenił(a) film na 9

Obraz mafii bez upiększeń, które rażą w niektórych filmach gangsterskich. Świetnie ukazana bezwzględność wobec wartości takich, jak: przyjaźń, honor, uczciwość w obliczu interesów, pieniędzy i strachu. Ale coś mi zepsuło nieco przyjemność z oglądania tego filmu - przed obejrzeniem "Goodfellas" przeszedłem grę Mafia jakieś kilka razy. Na pamięć znałem fabułę, bohaterów, które jak się okazało były w większości odgapione z filmu. Paulie z "Mafii" to dosłowna kopia Tommy'ego, został on zerżnięty z całym dobrodziejstwem inwentarza (mimika, wygląd, zachowanie) z postaci wykreowanej przez Joe Pesci. Pozostali bohaterowie tak jak w filmie okazali się zdrajcami - Sam wobec Tommy'ego, Tommy wobec mafii. Analogiczna sytuacja, jak w przypadku Jimmy'ego i Henry'ego. No i końcówka, która poza jednym szczegółem (istotnym, ale jednak) praktycznie nie różniła się od tej filmowej - motyw wsypania swoich dawnych kumpli w ramach programu ochrony świadków koronnych? Gdzieś to już chyba widziałem. W rezultacie, zamiast obserwować z opadem szczęki rozwój akcji, jak to miało miejsce przy pierwszym przechodzeniu "Mafii", na kilkanaście minut przed zakończeniem filmu wiedziałem, jak to się wszystko skończy. Podobieństw było więcej, zresztą - były one zapewne wałkowane wielokrotnie na tym i na innych forach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones